Projekt CERTYFIKAT PRZYJACIELA MATEMATYCZNEGO ZOO w roku szkolnym 2012/2013


dla kółka matematycznego
prowadzonego przez panią Elżbietę Rybkę
przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi
w Starym Jaworowie

uczniów w kółku: 9opiekun kółka: Elżbieta Rybka

opis działalności kółka:

Kółko matematyczne prowadzone przez panią Elżbietę Rybkę przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie

Głównym celem zajęć kółka jest uruchomienie możliwie wszystkich zmysłów w dążeniu do rozwijania ciekawości świata. Dzieci ćwiczyły czytanie ze zrozumieniem, rozwiązywały łamigłówki matematyczne i ciekawe zadania wymagające koncentracji uwagi uczniów, spostrzegawczości, pamięci raz logicznego myślenia. Sympatycy kółka zarówno przygotowywali się do konkursów matematycznych: "Kangur", "Mistrz Sudoku" (wykorzystując zadania ze strony Matematyczne Zoo), "Albus", jak i brali w nich udział. Rozwiązywaliśmy również na zajęciach testy przygotowujące do sprawdzianu klasy VI. Wykonywaliśmy siatki brył i budowaliśmy bryły, wykonywaliśmy mozaiki i parkietaże. Wspólnie spędzony czas pozwalał również na twórczość matematyczną i kreatywność.

Dzięki różnorodnym metodom wciąż pozostawała świeża pasja poznawania i fascynacji światem matematyki, zadawania pytań, a co za tym idzie samodzielnego uczenia się i poszerzania wiedzy.

 

< powrót