wakacje

Projekt CERTYFIKAT PRZYJACIELA MATEMATYCZNEGO ZOO w roku szkolnym 2012/2013


dla koła matematycznego "Odkrywcy matematyki"
prowadzonego przez panią Agnieszkę Górską
przy Szkole Podstawowej
w Gniechowicach

uczniów w kółku: 12opiekun kółka: Agnieszka Górska

opis działalności kółka:

Koło matematyczne "Odkrywcy matematyki" prowadzone przez panią Agnieszkę Górską przy Szkole Podstawowej w Gniechowicach

Odkrywcy matematyki to zajęcia odbywające się w ramach realizacji projektu "Kuźnia Talentów". Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem programu jest umożliwienie uczniom pogłębienie swojej wiedzy matematycznej.

Zajęcia skierowane są do uczniów zainteresowanych matematyką. W czasie zajęć uczniowie rozwijają zdolności poznawcze oraz są pobudzani do samodzielnego i logicznego myślenia poprzez zabawy, gry, ćwiczenia, łamigłówki matematyczne, rebusy. Ćwiczenia, zadania i zabawy tak zostały dobrane, aby zachęcić uczniów do twórczego działania.

W czasie zajęć uczniowie samodzielnie lub w grupach rozwiązują zadania o różnym stopniu trudności, szukają odpowiedzi na stawiane przez nauczyciela problemy. Raz na semestr w grupach 4 - 6 osobowych wykonują plakat, prezentację multimedialną podsumowującą pracę w danym okresie.
W czasie zajęć wykorzystywane są programy komputerowe, Internet, tablica interaktywna, a także pomoce dydaktyczne tj. klocki do budowania brył, gry logiczne, mozaiki.

 

< powrót