wakacje x

Sprawdzian trzecioklasisty na 100%

ZESTAW 10 - OWOCE

W zadaniach są podane trzy odpowiedzi: A, B, C. Tylko jedna z nich jest poprawna.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

ZADANIE 1.

W sadzie było 40 jabłoni. Dziewięć z nich było już bardzo starych i chorych, więc należało je wyciąć. Ile jabłoni pozostało w sadzie?

A. 21 B. 29 C. 31

ZADANIE 2.

Jabłka i inne owoce zbiera się w październiku, czyli dziesiątym miesiącu w roku. Jakim znakiem rzymskim oznacza się ten miesiąc?

A. IV B. IX C. X

ZADANIE 3.

Sadownik zebrał gruszki z sześciu drzew. Z każdego drzewa udało się zebrać 9 kilogramów owoców. Ile kilogramów owoców zebrał sadownik?

A. 54 kg B. 36 kg C. 27 kg

ZADANIE 4.

Obecnie jest 14 stopni Celsjusza. Sadownik będzie zmartwiony, jeśli temperatura spadnie o więcej niż 9 stopni, ponieważ rośliny mogą nie wyrosnąć. Zaznacz termometr, z temperaturą, której boi się sadownik.

A. B. C.

ZADANIE 5.

Sadownik sprzedaje zebrane owoce na ryneczku. W poniedziałek sprzedał 25 kg jabłek i 37 kg gruszek. We wtorek sprzedał 33 kg jabłek i 28 kg gruszek. Wskaż zdanie prawdziwe:

A. W poniedziałek sadownik sprzedał więcej owoców niż we wtorek. B. We wtorek sadownik sprzedał więcej owoców niż w poniedziałek. C. W poniedziałek sprzedał tyle samo owoców co we wtorek.

ZADANIE 6.

ZADANIE 7.

Sadownik postanowił, że zbiory jabłek rozpoczną się 22 września i potrwają 4 tygodnie. Wskaż jaka będzie wtedy data. Skorzystaj z kartek kalendarza.

A. 20 października B. 21 października C. 27 października

ZADANIE 8.

Praca przy zbiorze śliwek rozpoczęła się o godzinie 8:00 a zakończy o godzinie wskazanej na zegarze. Ile godzin potrwają zbiory?

A. 6 godzin B. 8 godzin C. 10 godzin

ZADANIE 9.

Tata kupił w sklepie 10 mandarynek. Sam zjadł dwie, a pozostałe podzielił między dwójkę swoich dzieci. Ile mandarynek dostało każde z dzieci?

A. 4 mandarynki B. 6 mandarynek C. 7 mandarynek

ZADANIE 10.

Dzieci postanowiły pomóc rodzicom przy zbiorze czarnych porzeczek. Kasia uzbierała 1 kilogram owoców w dwa kwadranse, natomiast Tomek tą samą ilość owoców zbierał przez godzinę. Wskaż które zdanie jest prawdziwe.

A. Tomek uzbierał szybciej niż Kasia 1 kilogram owoców. B. Kasia uzbierała szybciej niż Tomek 1 kilogram owoców. C. Zbieranie owoców zajęło Kasi i Tomkowi tyle samo czasu.