Sprawdzian trzecioklasisty na 100%

ZESTAW 3 - WYCIECZKA W GÓRY

W zadaniach są podane trzy odpowiedzi: A, B, C. Tylko jedna z nich jest poprawna.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

ZADANIE 1.

Klasa 3e, która liczy 25 osób wybiera się na wycieczkę w góry. Niestety z powodu panującej grypy na wycieczkę pojechało 16 osób. Ile osób zachorowało?

A. 9 B. 10 C. 8

ZADANIE 2.

Klasa 3a wygrała konkurs na najlepsze przedstawienie teatralne z okazji Światowego Dnia Ziemi. Nagrodą w konkursie był wyjazd w góry, który zaplanowano na czerwiec. Którym znakiem rzymskim oznacza się ten szósty miesiąc w roku?

A. V B. IV C. VI

ZADANIE 3.

Małgosia jedzie razem z klasą na trzydniową wycieczkę w góry. Rodzice każdego dnia pozwolili Małgosi wydać 5 zł na słodycze. Jaką kwotę Małgosia może wydać na słodycze w ciągu całego wyjazdu?

A. 10 zł B. 20 zł C. 15 zł

ZADANIE 4.

Piotrek pakuje tornister na wycieczkę w góry. Według prognoz pogodowych temperatura u podnóża góry wyniesie 25 stopni, więc Piotrek zapakował tylko jeden sweter. Mama prosi by spakował kurtkę, gdyż na szczycie góry temperatura może być o 9 stopni niższa niż u podnóża. Jakiej temperatury powinien spodziewać się Piotrek na szczycie góry? Zaznacz, który termometr wskazuje otrzymany wynik.

A. B. C.

ZADANIE 5.

Zapakowany na wyprawę w góry tornister Piotrka i Małgosi waży 5 kilogramów. Piotrek i Małgosia kupili na wycieczce pamiątki dla rodziców. Pamiątki Piotrka ważyły 1 kg, natomiast pamiątki Małgosi o kilogram więcej niż pamiątki Piotrka. Ile teraz waży ich tornister?

A. 6 kg B. 7 kg C. 8 kg

ZADANIE 7.

Jest 16 kwietnia. Klasa 3e za 3 tygodnie jedzie na wycieczkę w góry. Wskaż datę wyjazdu dzieci na wycieczkę. Skorzystaj z kartek kalendarza.

A. 30 kwietnia B. 14 maja C. 7 maja

ZADANIE 8.

Klasa 3a i 3b pojechały razem na wycieczkę w góry. Wędrówkę po górach obie klasy rozpoczęły o godzinie 12:00. Klasa 3a swoją wędrówkę zakończyła po dwóch godzinach, natomiast klasa 3b pół godziny później niż klasa 3a. Na którym zegarze zaznaczono godzinę, w której klasa 3b zakończyła swoją wędrówkę?

A. B. C.

ZADANIE 9.

Zosia i Ania są bliźniaczkami. Ponieważ chodzą do tej samej klasy razem jadą na wycieczkę w góry. Mama dała swoim córkom 20 zł na zakup pamiątek i powiedziała żeby podzieliły po równo tą kwotę. Jaką kwotę otrzymała każda z nich?

A. 15 zł B. 12 zł C. 10 zł

ZADANIE 10.