wakacje x

Sprawdzian trzecioklasisty na 100%

ZESTAW 5 - NATALIA FOTOGRAFUJE

W zadaniach są podane trzy odpowiedzi: A, B, C. Tylko jedna z nich jest poprawna.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

ZADANIE 1.

Natalia lubi fotografować. W sobotę zrobiła 9 zdjęć, a w niedzielę 18. O ile więcej zdjęć zrobiła w niedzielę?

A. 8 B. 9 C. 10

ZADANIE 2.

Natalia bardzo lubi robić zdjęcia. Aparat dostała od rodziców na urodziny. W tym roku chce dołączyć do kursu fotograficznego. Kurs rozpocznie się w kwietniu, czyli czwartym miesiącu roku. Jaka liczba rzymska odpowiada temu miesiącowi?

A. IV B. VII C. VI

ZADANIE 3.

Natalia niektóre ze swoich zdjęć trzyma w albumach. W każdym albumie ma 10 zdjęć. Ile w sumie zdjęć będzie w 5 albumach?

A. 50 zdjęć B. 46 zdjęć C. 20 zdjęć

ZADANIE 4.

Dzisiaj Natalia robiła zdjęcia na zewnątrz. Temperatura wynosiła 11 stopni Celsjusza. Z telewizyjnej prognozy pogody dowiedziała się, że jutro temperatura będzie niższa o trzy stopnie. Który termometr może wskazywać jutrzejszą temperaturę?

A. B. C.

ZADANIE 5.

We wtorek na sali gimnastycznej chłopcy podnosili ciężary. Natalia miała sfotografować chłopców z pierwszej trójki, tych którym udało się podnieść najcięższe z przygotowanych ciężarków. Adam podniósł 7 kg, Wojtek 8 kg, a Rafał 9 kg. Ile w sumie kilogramów zostało podniesione?

A. 26 kg B. 12 kg C. 24 kg

ZADANIE 6.

Natalia w sobotę zrobiła 29 kolorowych zdjęć przed południem, i 39 po południu. W niedzielę w parku fotografowała ptaki i zrobiła 18 pięknych fotografii. Wybierz zdanie prawdziwe.

A. Natalia w sobotę zrobiła 67 zdjęć. B. Natalia w sobotę zrobiła 50 zdjęć więcej niż w niedzielę. C. Natalia zrobiła tyle samo zdjęć w sobotę przed południem, co w niedzielę w parku.

ZADANIE 7.

Pani prowadząca kółko fotograficzne ciężko się rozchorowała. Zajęcia zostały odwołane 16 lutego i przez dwa następne wtorki. Kiedy odbędą się następne zajęcia kółka fotograficznego? Skorzystaj z kartek kalendarza.

A. 23 lutego B. 1 marca C. 8 marca

ZADANIE 8.

Zajęcia kółka fotograficznego trwają 90 minut. Skoro zaczynają się o godzinie 15:00, to o której godzinie się kończą?

A. B. C.

ZADANIE 9.

Natalia wykonała 42 odbitki zdjęć, aby rozdać je sześciu koleżankom, po równo dla każdej. Ile zdjęć otrzyma każda koleżanka?

A. 6 B. 7 C. 8

ZADANIE 10.

Natalia chciała po zakończeniu zajęć kółka fotograficznego zostać jeszcze w szkole z koleżanką. Mama poprosiła ją, żeby była w domu w trzy kwadranse. Kółko kończy się o 16:30. Wybierz zdanie prawdziwe:

A. Mama prosiła, żeby Natalia była w domu o 16:30. B. Mama prosiła, żeby Natalia była w domu o 17:15. C. Mama prosiła, żeby Natalia była w domu o 17:00.