Sprawdzian trzecioklasisty na 100%

ZESTAW 6 - LEŚNE WĘDRÓWKI

W zadaniach są podane trzy odpowiedzi: A, B, C. Tylko jedna z nich jest poprawna.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

ZADANIE 1.

Ala lubi chodzić po lesie i zbierać szyszki. W sobotę zebrała 26 szyszek, a w niedzielę zebrała 41 szyszek. O ile szyszek więcej zebrała Ala w niedzielę?

A. 13 B. 14 C. 15

ZADANIE 2.

W sierpniu rozpoczyna się sezon na zbieranie szyszek. Jest to ósmy miesiąc w roku. Jaka liczba rzymska odpowiada temu miesiącowi?

A. VI B. VII C. VIII

ZADANIE 3.

Zebrane szyszki Ala układa w pudełkach, po 8 szyszek w pudełku. Ile szyszek zmieści się w pięciu pudełkach?

A. 40 szyszek B. 48 szyszek C. 50 szyszek

ZADANIE 4.

Na ostatnim spacerze temperatura wynosiła 16 stopni Celsjusza. Gdy Ala spytała tatę, jaka temperatura będzie jutro, odpowiedział: „Jutro będzie prawie tak jak dzisiaj, jednak nieco chłodniej”. Który termometr może wskazywać jutrzejszą temperaturę?

A. B. C.

ZADANIE 5.

Ala zaproponowała w szkole zawody w zbieraniu szyszek. W wyniku zbierania klasa III a zebrała 28 kg szyszek, klasa III b 34, a klasa III c 35 kg. Ile kg szyszek zebrały w razem wszystkie 3 klasy?

A. 87 kg B. 97 kg C. 92 kg

ZADANIE 6.

Ala zbierając szyszki razem z tatą zebrała jednego dnia 48 szyszek, a drugiego - 38 szyszek. Zbierając szyszki razem z mamą zebrała jednego dnia 41 szyszek, a drugiego - 45 szyszek. Wybierz zdanie prawdziwe.

A. Więcej szyszek zebrała Ania z tatą. B. Więcej szyszek zebrała Ania z mamą. C. W obu przypadkach zebranych zostało tyle samo szyszek.

ZADANIE 7.

Ala rozchorowała się i nie mogła chodzić na spacery po lesie. 18 maja zniecierpliwiona spytała mamy, kiedy może wyjść na spacer. Mama odpowiedziała, że za tydzień. Ala pomyślała: “Ojej, to aż trzy tygodnie bez spacerów”. Kiedy ostatnio Ala była na spacerze?

A. 11 maja B. 3 maja C. 4 maja

ZADANIE 8.

Ala spacerowała z rodzicami przez półtorej godziny i wróciła do domu o godzinie 15:30. O której godzinie rozpoczął się spacer?

A. B. C.

ZADANIE 9.

Ala w ciągu tygodnia zebrała 63 szyszki i poukładała je po równo do 7 pudełek. Ile szyszek miała teraz w każdym pudełku?

A. 7 B. 8 C. 9

ZADANIE 10.

Ala chciała wyjść na chwilę z domu, jednak jej mama powiedziała: “Alu wróć niedługo, bo za trzy kwadranse się ściemni”. Ala wróciła po pół godzinie. Wybierz zdanie prawdziwe:

A. Ala wróciła przed zmierzchem. B. Gdy Ala wróciła było już ciemno. C. Ala wróciła dokładnie w chwili zmierzchu.