wakacje x

Sprawdzian trzecioklasisty na 100%

ZESTAW 7 - W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

W zadaniach są podane trzy odpowiedzi: A, B, C. Tylko jedna z nich jest poprawna.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

ZADANIE 1.

Dzieci wybrały się do zoo i podziwiają pawie. Młody paw ma pióra o długości 60 centymetrów, natomiast dorosły osobnik ma pióra o długości 80 centymetrów. O ile pióra dorosłego pawia są dłuższe od piór młodego?

A. 20 cm B. 10 cm C. 15 cm

ZADANIE 2.

Ogród zoologiczny nie jest czynny przez cały rok. W grudniu ze względu na srogi mróz nie jest możliwe zwiedzanie. Jakim znakiem rzymskim oznacza się miesiąc, w którym ogród zoologiczny jest nieczynny?

A. IX B. XI C. XII

ZADANIE 3.

Cztery małe niedźwiadki przebywały przez kilka miesięcy na jednym wybiegu. Jednak gdy porosły zbudowano dodatkowy wybieg, gdyż jeden stał się zbyt ciasny. Teraz cztery niedźwiadki rozdzielono równo pomiędzy dwa wybiegi. Ile niedźwiadków przebywało teraz na jednym wybiegu?

A. 3 B. 2 C. 4

ZADANIE 4.

Niedźwiedź brunatny, którego można spotkać w Polsce zapada w sen zimowy, gdy temperatura otoczenia spada do 6 stopni Celsjusza. Termometr pokazuje temperaturę, jaka jest teraz na dworze. O ile musi spaść temperatura, aby niedźwiedź zapadł w sen zimowy?

A. 9 stopni B. 5 stopni C. 2 stopnie

ZADANIE 5.

Nosacz sundajski to jeden z gatunków małp. Samiec waży 20 kilogramów, natomiast samica 12 kilogramów. Ile razem ważą samiec i samica?

A. 22 kg B. 32 kg C. 42 kg

ZADANIE 6.

Duży worek karmy dla zwierząt w zoo kosztuje 15 złotych, natomiast mały worek 8 złotych. Wskaż zdanie prawdziwe

A. Duży worek karmy kosztuje tyle samo co dwa małe worki. B. Mały worek kosztuje tyle samo co dwa duże worki. C. Kupując mały i duży worek zapłacimy 23 złote.

ZADANIE 7.

Dzieci planują wycieczkę do zoo. Nie mogą się już doczekać, dlatego proponują pani nauczycielce wyjście za 3 tygodnie. Wskaż jaka będzie wtedy data, jeżeli teraz jest 16 maja. Skorzystaj z kartek kalendarza.

A. 30 maja B. 6 czerwca C. 13 czerwca

ZADANIE 8.

Ogród zoologiczny od poniedziałku do piątku jest czynny od godziny 9:00. W sobotę natomiast drzwi zoo otwierane są dwie godziny później. Od której godziny można zwiedzać w sobotę zoo? Zaznacz, który zegar wskazuje poprawną godzinę.

A. B. C.

ZADANIE 9.

Według wymogów każde małe zwierzątko musi mieć wybieg o szerokości przynajmniej 3 metrów. Ile zwierząt może przyjąć zoo, jeżeli do zagospodarowania ma wybieg o szerokości 24 metrów?

A. 3 B. 6 C. 8

ZADANIE 10.

Klasa 3a i 3b wybrały się do zoo. Klasa 3a wszystkie zwierzątka obejrzała w ciągu ośmiu kwadransów, natomiast klasa 3b w ciągu dwóch godzin. Wskaż które zdanie jest prawdziwe.

A. Klasa 3a zwiedziła całe zoo szybciej niż klasa 3b. B. Klasa 3b zwiedziła całe zoo szybciej niż klasa 3a. C. Obie klasy spędziły w zoo tyle samo czasu.