wakacje x

Sprawdzian trzecioklasisty na 100%

ZESTAW 8 - URODZINY

W zadaniach są podane trzy odpowiedzi: A, B, C. Tylko jedna z nich jest poprawna.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

ZADANIE 1.

Ania organizuje swoje urodziny, na które zaprosiła koleżanki z klasy. Z tej okazji dekoruje swój pokój. Nad drzwiami chce powiesić 60-cio centymetrowy sznur z balonami, który okazuje się zbyt krótki, ponieważ drzwi mają 90 centymetrów szerokości. O ile za krótki jest sznur z balonami?

A. 10 cm B. 20 cm C. 30 cm

ZADANIE 2.

2. Marysia swoje urodziny obchodzi w lutym. Jakim znakiem rzymskim oznacza się miesiąc?

A. II B. III C. IV

ZADANIE 3.

Kasia na urodziny od każdej z pięciu zaproszonych koleżanek dostała po dwa prezenty urodzinowe. Ile prezentów dostała Kasia?

A. 5 B. 10 C. 15

ZADANIE 4.

Mama obiecała Kasi, że z okazji urodzin zabierze ją i jej przyjaciółkę na lodowisko. Lodowisko jest czynne jeśli temperatura powietrza nie przekracza 10 stopni Celsjusza. Aktualnie jest ładna pogoda i temperatura jest o 5 stopni Celsjusza za wysoka. Jaka temperatura jest teraz na dworze? Zaznacz odpowiedni rysunek.

A. B. C.

ZADANIE 5.

Tata zamawia przez Internet prezent urodzinowy dla syna Tomka. Zamówił komputer, który waży 14 kilogramów, gry komputerowe, które łącznie ważą 2 kilogramy oraz sprzęt głośnikowy ważący 9 kilogramów. Ile waży paczka z prezentami dla Tomka?

A. 23 kg B. 25 kg C. 26 kg

ZADANIE 6.

Duży tort urodzinowy kosztuje 24 złote, natomiast mały 16 złotych. Wskaż zdanie prawdziwe.

A. Duży tort kosztuje tyle samo co dwa małe. B. Mały tort kosztuje tyle samo co dwa duże. C. Kupując mały i duży tort zapłacimy 40 złotych.

ZADANIE 7.

Ala ma urodziny za 4 tygodnie, czyli 9 marca. Wskaż jaka jest teraz data. Skorzystaj z kartek kalendarza.

A. 10 lutego B. 17 lutego C. 24 lutego

ZADANIE 8.

Przyjęcie urodzinowe Zosi rozpoczyna się o godzinie 13:00. Po trzech godzinach atrakcją urodzinową będzie wizyta klauna. Który zegar wskazuje godzinę przyjścia klauna?

A. B. C.

ZADANIE 9.

Mama Zosi z okazji urodzin córki zrobiła 25 babeczek z owocami i bitą śmietaną. Na przyjęcie urodzinowe przyszły 4 koleżanki Zosi. Po ile babeczek mogła zjeść każda z koleżanek, jeśli Zosia zjadła tylko jedną?

A. 4 B. 5 C. 6

ZADANIE 10.

Kasia aby rozbawić swoich gości zaproszonych na urodziny wymyśliła grę w podchody. Zabawa polegała na tym, aby idąc według narysowanych na ziemi strzałek, trafić jak najszybciej do celu i dostać nagrodę. Zaproszonych gości podzieliła na dwie drużyny. Pierwsza drużyna doszła do celu w ciągu pół godziny, natomiast druga w ciągu dwóch kwadransów. Wskaż które zdanie jest prawdziwe.

A. Pierwsza drużyna dotarła do celu szybciej niż druga drużyna. B. Druga drużyna dotarła do celu szybciej niż pierwsza drużyna. C. Obie drużyny dotarły do celu w tym samym czasie.